Pro GS

Výběr živého vánočního stromku

Výběr živého vánočního stromku

Blíží se vánoční svátky a Vy uvažujete nad koupí živého vánočního stromku ale nejste si jistý jak si vybrat ten ideální stromeček, aby Vám vydržel co nejdéle? V článku najdete několik jednoduchých tipů, které Vám pomohou s Vaším rozhodováním se o výběru živého stromečku.

Jaké by to byly Vánoce bez krásně ozdobeného a voňavého vánočního stromku? Výběr stromečku a jeho zdobení je tradicí, na kterou se každý rok těší celá rodina, a proto si třeba dát záležet na výběru. Dobře zvoleným stromečkem navodíte tu správnou vánoční atmosféru.

Užitečné rady při výběru ideálního vánočního stromku:

  • Před koupí si promyslete kde v místnosti chcete vánoční stromek umístit. Podle toho budete vědět prodejci přiblížit jaký široký, vysoký a souměrný by Váš stromeček měl být;
  • Stromek by měl být čerstvý. Stav stromečku prověříte jednoduchým testem. Uchopte jehličí mezi prsty asi 15-20cm od špičky větvi a přitáhněte rukou k sobě. Jehličí by mělo být dostatečně pevné, nemělo by Vám zůstat mezi prsty. V případě nadměrného opadávání stromeček již vysychá;
  • Zkontrolujte zda se jehličí neláme nebo se neohýbá do tvaru “U”. Pokud se jehličí na stromku zlomí je to náznak toho, že stromeček prevdepodobne promrzl;
  • Otestujte opadávání jehličí. Stromek pevně uchopte, zvedněte ho nad zem cca 5cm a pusťte ho. Samozřejmě nějaké jehličí opadne, avšak nemělo by opadávat ve velkých množstvích, Pravděpodobnější bude spíše odpadávat vnitřní jehličí, nakolik je “nejstarší”;
  • Vánoční stromek by měl vonět a měl by mít krásnou zelenou barvu;
  • Pokud je stromek pravidelně zavlažovány (stojanem s vodou) udrží svou barvu a vůni.

Naše nabídka živých vánočních stromků

Na trhu je několik typů řezaných vánočních stromků s různými vlastnostmi. V článku uvádíme ověřené vánoční stromky z naší nabídky:

Normandská jedle – prodej živých vánočních stromků (Abies nordmanniana) patří mezi nejběžnější dostupné vánoční stromky na Slovensku. Nazývá se také Kavkazská nebo Dánska jedlička.

Jedná se o stromek s tmavě-zelenou barvou jehličí, voňavou chvojím během celých vánoc a s výbornou schopností vydržet krásný během dlouhého období (v závislosti na péči). Jehličí drží na větvích jedličky dlouhou dobu i po jejím vyschnutí.

Hlavními přednostmi jedličky jsou symetrický, kuželový tvar, hustá čečina a nepichľavé jehličí s ní

Borovice černá (Pinus nigra) je taktiež veľmi obľubeným vianočným stromčekom, najmä vďaka jej výraznej vôňi, ktorou prevonia celú domácnosť. Stromček má krásne tmavo-zelené a lesklé ihličie, ktoré neopadáva ani po jeho vyschnutí.

Borovice jsou vhodné do většího volnějšího prostoru, protože jejich typickým znakem je široká řidší koruna s dlouhým jehličím. Tento druh není tak souměrný jako jedlička. Je ideální pro ty, kteří si nepotrpí až tak na souměrnosti hustosti, ale preferují nezaměnitelnou vůni borovice. Při výběru tohoto stromku netřeba zapomínat ani na velké ozdoby, aby na stromku vynikly.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.